Фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» 2019

Ми раді оголосити, що перший етап Фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики розпочато. Ми чекаємо на Ваші роботи за адресами, вказаними нижче. Цього року Фестиваль буде ще цікавішим та яскравішим!

17-19 травня 2019 року відбудеться ХVII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» – це інтернаціональна співдружність юних журналістів, які щороку зустрічаються у Києві! Ініціатор цього заходу, Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва. За сімнадцять років Фестиваль здобув прихильність десятків тисяч молодих журналістів України та багатьох країн світу і дійсно став плацдармом, завдяки якому молодь може вільно висловлювати свою думку!

Незмінними організаторами Фестивалю є:


Географія Фестивалю щоразу зростає, розширюючи свої кордони. За час існування Фестивалю до Оргкомітету надходили роботи зі всіх регіонів України. За 17 років учасниками Фестивалю це юні журналісти з 27 країн: Бельгії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Індії, Італії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Палестини, Сербії, Чехії, Швейцарії, Франції, Словенії, Туреччини, Нігерії, Китаю. 

Родзинкою Фестивалю є його довготривалість: він стартує в листопаді, а фінішує у травні. Протягом цього періоду конкурсанти працюють над своїми роботами на задану тему. Результатом їхньої творчості є участь у журналістському Фестивалі. Програма Фестивалю досить насичена: урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів, інформаційно-просвітницькі заходи, конкурси, презентації, виставки, майстер-класи тощо.

Особливість Фестивалю полягає в його тематиці, яка завжди співзвучна актуальним подіям року. Тема цьогорічного Фестивалю «Без мови немає народу, а без пісні немає душі», адже ювілейний Фестиваль проходить саме у травні, коли Україна приймає пісенний конкурс «Євробачення-2017». 

Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження, теплохідна прогулянка по Дніпру, алея «Прес-весни», майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія». 


Новинки у програмі фесту:

Вперше на ювілейному фестивалі медіа-ідеї «Крок до громадянської свідомості» об’єднає  роботу селфі-зони «Ювілейне фото», інтерактивні майданчики «Арт-медіа» від партнерів Фестивалю (профільних вишів, громадських організацій, відділів Палацу тощо). 

Відкриття виставки фоторобіт вихованців Центру молоді ім. Д. Йордана, м. Краків (Польща) «Фотографії як намальовані» керівник - Моніка Станчик-Чапла та симпозіуму-пленеру «Альтернатива» від арт-фотографа Ярослава Голубчика, керівника гуртка з «Арт-фотограф» відділу ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ.

Буде апробовано нову форму роботи медіаковоркінг «Ми разом з професіоналами». Для учасників фестивалю заплановано серію майстер-класів «Бліц-досвід роботи медіа-команд» – із залученням до обміну досвідом відомих журналістів та медіа-педагогів з регіонів України. До 15-річчя Фестивалю Оргкомітет подарує теплохідну екскурсію «Прес-вояж Дніпром до Межигір'я» та екскурсію Національним парком «Межигір’я». Вечір знайомств для юних журналістів з України та світу проведуть юні аніматори та педагоги творчого центру «АРТ-МІКС» відділу соціальних ініціатив та партнерства, а спортивно-патріотичну гру «Ігри патріотів» вихованці та їх наставники відділу туризму, краєзнавства та  патріотичного виховання Київського Палацу дітей та юнацтва.