• Пн. Чер 27th, 2022

Вшанували пам’ять української поетеси Олени Теліги

ВідАдміністратор

Лют 21, 2020

У Бабиному Яру вшанували пам’ять видатної української поетеси, публіцистки та громадської діячки Олени Теліги.  Покласти квіти прийшли представники організації українських націоналістів, педагоги  київської школи № 97 імені Олени Теліги, а також юні журналісти Інформаційно—творчого агентства  «ЮН-ПРЕС» КПДЮ.


21 лютого 1942 року на тридцять п’ятому році життя Олена Теліга разом із її чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН була розстріляна у Бабиному Яру.

Учасники акції поклали квіти до пам’ятника Олені Телізі та Пам’ятного хреста, встановленого на честь учасників ОУН, яких нацисти розстріляли у 1942 році. Також біля Пам’ятного хреста відбувся молебень за упокій душі Теліги та її побратимів, що віддали свої життя за незалежність та соборність України. Після вшанування пам’яті відбувся імпровізований мітинг.

“Олена Теліга – зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. Це те, що зветься справжнім характером. Не випадково вона так часто у своїх поезіях вживала слово “грань”, яким, з одного боку, позначала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а, з іншого – вимагала від своїх героїв її переступити, відважитися на вчинок гідний лицаря. Сьогодні неможливо уявити Олену Телігу поза духовним і культурним життям України. Залишається одне: осягнути велич її духу”, – зазначив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

До столиці Олена приїхала вже під час війни – у 1941-му, до цього жила в Чехословаччині та Польщі. В окупованому Києві письменниця видавала проукраїнську пресу, вела активну громадську діяльність. Хоча точно дата смерті невідома, вважається, що саме 21 лютого 1942-го року відому українку розстріляли у Бабиному Яру. Від того часу шанувальники її творчості щороку приходять до цього місця.

“Це традиція, і ми дуже добре розуміємо, що ті події, які відбувалися і відбуваються, вони десь, мабуть, і змушують нас бути там, де ми повинні. Показати зразок нашим дітям, що ми завжди разом з ними і вшановуємо пам’ять не лише Олени Теліги і її побратимів, а й вшановуємо тих людей, які в 2014-му в цей час відстоювали нашу країну”, – сказала вчителька спеціалізованої школи №97 імені О.Теліги Тетяна Мирошниченко.

Дарина Гергель, Олена Майок

БЛОГ ГУРТКА “КРАЄЗНАВЧА ЖУРНАЛІСТИКА”, “РЕПОРТЕРИ”
(Керівник Плохотнюк Н.І.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *