• Нд. Жов 2nd, 2022

Творчий конкурс «Журналістське розслідування/дослідження «Київ крізь призму журналістики»

ВідРедактор

Кві 4, 2020

Наше повсякденне життя складається з несподіваних та запланованих подій. Зазвичай ми не звертаємо (або майже не звертаємо) уваги на те, до яких глибинних змін призводять ці події, на які тенденції та як саме впливають. Допомогти людям розібратися в тому, що, чому і як змінюється в житті, і є завданням розслідування.

Розслідування — це жанр, за допомогою якого журналіст роз ‘яснює, що саме і чому відбулося. Темою розслідування завжди є проблема або запитання. Відповіді на поставлене в розслідувані запитання ніколи не бувають відомі заздалегідь – їх треба шукати в джерелах інформації.

Щоб бути певним своїх висновків, слід обов’язково перевірити інформацію у декількох джерелах; журналіст шукає відповідь на нове для нього питання, а не підганяє результат свого розслідування до заздалегідь передбаченого висновку.

Робота над розслідуванням – це активні пошуки нової інформації, критичні міркування, активна робота уяви, дуже часто – інтуїції.

Як жанр у класичному його форматі журналістське розслідування зумовлене низкою факторів. По-перше, збором фактологічного матеріалу і його доказової бази. По-друге, журналістські матеріали мають чималий резонанс у суспільстві. Але лише тоді, коли вони опираються на беззаперечні факти, передовсім документально зафіксовані.

Молоді журналісти-початківці також мають чудову нагоду спробувати себе у такому нелегкому жанрі як журналістське розслідування. Це дослідження невідомих сторінок історії та сучасності міста Києва.

Мета конкурсу:

  • ознайомлення юних киян і дорослих із багатогранними й загадковими сторінками історії, традицій, культури рідного міста;
  • стимулювання пошукової діяльності молоді та формування дослідницьких і розслідувальних умінь і навичок;

Підбиття підсумків конкурсу, захист робіт, нагородження переможців учасників планується в режимі он-лайн 24 квітня.

Оцінювання робіт

Під час презентації результатів журналістського розслідування оцінюється:

  • розкриття теми, змістовність, новизна інформації;
  • спосіб і форма викладу;
  • грамотність;
  • оригінальність, артистизм учасників.

Експерти: журналісти, викладачі агентства «ЮН-ПРЕС», науковці, історики, києвознавці, екологи.

Жанрові напрями:

1. Журналістський текст (стаття, репортаж, нарис)

2. Газета. (Оцінюється за такими критеріями: розкриття теми; актуальність інформації; оригінальність ідеї; відповідність матеріалів обраному жанру; різноманітність жанрів; дизайн газети).

3. Теле– або відеосюжет. (Хронометраж – до 5 хв. Відеороботи оцінюються за такими критеріями: режисерський хід; операторська робота; розкриття теми; оригінальність мислення; відповідність обраному жанру).

4. Мультимедійна презентація. (Хронометраж – до 5 хв. Слайд-шоу: фото або відео + коментарі)

5. Радіопередача

6. Фоторепортаж

7. Віртуальна екскурсія Києвом або Київщиною

8. Мистецтво (літературний твір, малюнок, архітектура, соціальний проект)

Роботи надсилати до 18.04.2020 р. на пошту nataliyun-press@ukr.net

Координатор проекту – Наталія Плохотнюк  

Інформація за телефонами: 093-672-78-32, 067-903-25-71