• Нд. Жов 2nd, 2022

«КИЇВ СПОРТИВНИЙ» СТАРТУЄ

ВідРедактор

Кві 7, 2021

Світова спільнота 6 квітня відзначає Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку, а 7 квітня ― Всесвітній день здоров’я.

Цьогорічне гасло: «ЗДОРОВ’Я ДЛЯ ВСІХ І СКРІЗЬ».

Змагання, розваги, численні інтелектуальні вправи, заняття фізкультурою, на превеликий жаль, тепер можуть бути тільки онлайн, активні ігри в більшості ― настільними.

Отже, інформаційно творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва розпочинає новий квест-вікторину в рамках проєкту «Київ очима молоді» ― «КИЇВ СПОРТИВНИЙ».

УМОВИ:

  • Знайти в столиці України споруди, місця, пам’ятні знаки, людей, пов’язані з темою «Київ спортивний».
  • Сфотографуватися поруч із об’єктом. За неможливості дістатися до об’єкту – знайдіть можливість розмістити своє фото поруч із інтернет-скріном.
  • Відповісти на питання вікторини.

УВАГА! Відповіді надсилати до 25.04.2021 на адресу: nataliyun-press@ukr.net

Додаткова інформація за телефонами: Наталя Плохотнюк, 0936727832, 0679032571, 0992333187

ЗАВДАННЯ:

1. Що за видатна спортивна подія відбулася в Києві 20 серпня 1913 р.?Де знаходився стадіон, який прийняв сотні, а то й тисячі глядачів і учасників? Що зараз знаходиться на цьому місці?

2. Під час цієї Олімпіади в Києві в небі над повітроплавальним клубом що на Сирці, поручик Нестеров здійснив уперше в світі елемент повітряної акробатики. Яка назва цього повітряного віражу? Де знаходиться пам’ятник Петру Нестерову і його досягненню?

3. В кінці вулиці Студентської в Києві зараз розташувався бізнес-центр, а 100 років тому на цьому місці в 1912 р. запрацював перший київський стадіон. Як він називався?

4. До революції 1917 р. на цьому місці знаходилося містечко розваг для багатих киян під назвою «Шато-де-Флёр» («Замок квітів»). А в 1933 р. тут було відкрито спортивне поле з трибунами на 20 тис. глядачів. Що це за стадіон? Кому біля нього встановлено пам’ятник?

5. В 1939 р. на пустирі між Лук’янівкою і Шулявкою побудували новий стадіон «Зеніт» для працівників хлібозаводу ім. Петровского. Саме тут у 1941 р. відбувся легендарний «матч смерті», в якому футболісти київського «Динамо» перемогли футбольні команди вермахту. Як зараз називається цей стадіон? Що вам відомо про «матч смерті? Знайдіть пам’ятник розстріляним футболістам.

6. На місці грандіозної Всеросійської виставки досягнень народного господарства після приходу до влади більшовиків, було вирішено будувати міський центр фізичної культури киян. 22 червня 1941 р. цей стадіон мав відкритися грандіозним футбольним матчем після великої реконструкції. Але на Київ уже падали німецькі бомби. Про який стадіон іде мова? Скільки разів він змінював назву?

7. Один із найстаріших циклодромів у Європі, збудований у 1913 р. на місці Афанасіївського яру, був зруйнований за згодою міської влади в зв’язку з будівництвом житлового будинку з паркінгом. У 2014 році цю споруду почали відновлювати і він знову запрацював після 10 років простою. Що це за споруда? Знайдіть там мініскульптуру.

8. Ця споруда – типовий довгобуд, хоча поруч взимку тренуються ковзанярі. Про яку споруду йде мова? Назвіть заклади, де в Києві тренуються й змагаються хокеїсти й ковзанярі.

9. У 1867 р. було засновано Київське товариство випробувань коней, незабаром почалися кінні змагання. У 1915—1916 р.р. для нього збудована кам’яна будівля в стилі неоренесанс на Печерську, здатна вміщати більше 4-х тис. чоловік одночасно. Вперше ідея забудови поля іподрому виникла у 1930-і, але того разу вона не була реалізована. Вдруге до неї повернулися через 30 років. Печерський кінний заклад був закритий у 1965 р. Його поле забудували, будівля залишилась до нашого часу. Сфотографуйте цю будівлю. Де зараз знаходиться єдиний в Україні державний кінний заклад?

10. Найдавніші в Україні спортивний аеродром і автодром. Як і чим вони живуть зараз? Який об’єкт встановлено на вході до аеродрому?

11. У цьому водному Палаці тренуються і змагаються «золоті рибки». Що це за палац?

12. Локації яких видів спорту розміщені на Трухановому острові? Що таке «Мала флотилія?»

13. Тут цілодобово навчаються юні спортсмени. Назвіть видатних спортсменів – випускників цього навчального закладу. Розкажіть чиюсь із них життєву історію.

14. У парку навпроти червоного корпусу Національного університету ім. Т. Шевченка присіли за столиком бронзові шахісти. Знайдіть їх і сфотографуйтеся поруч.

15. На шляху стрімкого професійного вдосконалення Ігор Сікорський сам випробує сконструйовані ним аероплани й особисто здійснює експериментальні польоти з пасажирами. Мінімодель першого гвинтокрила Сікорського, створена скульптором Юрієм Білявським, нагадує кожному з нас: мрії здійснюються! Знайдіть цю скульптуру, біля будинку, де юний винахідник створив свою першу повітряну машину.

16. Ця скульптура присвячена одному з найпопулярніших персонажів українського епосу — богатирю Кирилу Кожум’яці, який нібито мешкав у Києві й тут-таки здійснив найвідоміший із своїх подвигів — переміг великого і страшного Змія. В мирний час Кирило, як і всі його сусіди, виробляв шкіри, звідси і походить його прізвисько. Ця місцевість і досі носить старовинне ім’я — Кожум’яки. Але знаходиться скульптура далеко від урочища Кожум’яки. Вона прикрашає один із спортивних клубів. Знайдіть її.

17. З яких видів спорту починався в 1934 р. Київський Палац піонерів і школярів? Які види спорту розвиваються зараз у Київському Палаці дітей та юнацтва?

18. У місті Києві працював єдиний підлітковий клуб за місцем проживання, в якому займались юні фехтувальники. Назвіть цей клуб та район міста Києва, в якому він розташований. Зробіть фото входу до об’єкту або скрін-фото.

19. Розкажіть про найвідоміших спортсменів міста Києва, які стали Олімпійськими чемпіонами та рекордсменами світу. Назвіть їх імена, види спорту, знайдіть їх фото в інтернет-ресурсах

20. Найвідоміший дитячий шаховий центр у місті Києві. Назвіть цей заклад та район міста Києва, в якому він знаходиться. Знайдіть його фото в інтернет-ресурсах.

21. Найкраща на вашу думку спортивна локація, що розташована у парковій зоні та скверах міста Києва. Назвіть її, назвіть район міста Києва, сфотографуйте або знайдіть фото в інтернет-ресурсах.

22. Що таке рухова активність? Як ви розумієте поняття рухової активності та які ви знаєте види рухової активності? Які види рухової активності культивуються в м. Києві?

23. Назвіть прізвище легендарного українсько-радянського спортсмена-гімнаста, випускника Київського інституту фізичної культури, 7-разового Олімпійського чемпіона, почесного громадянина міста Києва: Хто він? знайдіть фото в інтернет-ресурсах.

24. Чи знаєте ви скільки дитячо-юнацьких шкіл працює у вашому районі? Назвіть район міста Києва та кількість цих закладів.

25. Коли офіційно відмічається День фізичної культури і спорту в Україні? З якого часу? Назвіть дату.

26. Розкажіть про дитячий спортивний клуб або цікавий спортивний заклад вашого району. Назва клубу? Його історія та фото