• Пн. Чер 27th, 2022

Лесю, ми тебе знаємо!

ВідАдміністратор

Лют 25, 2020

Цього року, 25 лютого минає 149-років з Дня народження української письменниці, культурної діячки та співзасновниці літературного гуртка «Плеяда» Лесі Українки.


«…Слово, моя ти єдиная зброє,

Ми не повинні загинуть обоє!

Може, в руках невідомих братів

Станеш ти кращим мечем на катів.»

Саме з такими думками і настроєм вихованці гуртка «Юні репортери» ІТА «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва прибули на святе місце для української поетичної та культурної братії – музей видатних діячів української культури.

Родина письменниці (Косачів) прожили 10 років у Києві в будинку по вул. Саксаганського 97, винаймаючи там п’яти кімнатну квартиру у правому крилі п’ятого поверху.

Саме цей куточок Києва, колись мав назву «Український парнас» (у грецькій міфології – гора, на яку злітаються Музи).

Так воно й було: у невеличкому дворику трьох поєднаних між собою будинків по вул. Саксаганського переплелись «театр», «музика» та «література» – родини драматурга, прозаїка, театрального та культурного діяча, одного з корифеїв українського побутового театру Михайла Старицького, композитора, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча Миколи Лисенка та родини Косачів.

Всі вони, разом з однодумцями підтримували та вели в Києві велику просвітню діяльність: утримували три недільні школи (де робітники мали змогу безкоштовно навчатися), досліджували етнографію, фольклор, історію, створювали літературні шедеври, видавали українською мовою книги.

Чим можемо ми віддячити великій діячці за її літературні дари? Звісно, рівноцінним продовженням цієї місії – нашими талановитими дітьми, молоддю та всебічною підтримкою їх устремлінь. Саме так ми й робимо, щодня в ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ.

А які у вас є згадки від вашого першого знайомства з життям чи творчістю Лесі?

Дарія Білокобильська та Світлана Бойко
(гурток “Юні репортери” ІТА “ЮН-ПРЕС” КПДЮ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *