«МИ з Надією ІЛЛЮК МРІЯЛИ ПРО НОВУ УКРАЇНУ»

Розмова з мером Славутича -Володимиром УДОВИЧЕНКО

#30роківЮНПРЕСу
#КПДЮ

90-ті роки… Для кожного вони були зі своїм амплуа й метою. Для нас з Надією Іллюк, це були роки мрій і романтики. Ми мріяли про нову Україну – незалежну, суверенну, щасливу. І, звісно, для того, щоб вона рухалась і швидко розвивалась як самостійна держава, треба було мати суспільний рупор, рупор від народу України – дуже різноманітного, багатонаціонального.

Треба віддати належне ЮН-ПРЕСу і Київському Палацу дітей та юнацтва, і Надії Іллюк, тому що вона розпочала цей унікальний проект – інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС». 1994-го року доля звела нас у спільному проекті «Золота осінь Славутича»  ― міжнародному фестивалі дитячої преси, телебачення і творчості, який ми разом організували 26 років тому.

ПЕРШОПРОХІДЦІ
Ми були першими, тому йшли навпомацки. Кожен з нас мав досвід, творчі проєкти за плечима і це допомагало. Разом з Надією Іллюк 🤝 і її тодішньою колегою ― Оленою Жогою, працювали наші славутицькі – Тетяна Мулова і Людмила Заікіна. Дуже складно називати всі імена, тому я обережно згадаю лише тих, чий внесок у роботу був найвагомішим. Директоркою Фестивалю стала Ніна Єрьоміна – теперішня директока Славутицького Палацу дітей та юнацтва, який вона очолює багато років поспіль.

ВИХІД НА МІЖНАРОДНИЙ РІВЕНЬ
Фестиваль увесь час трансформувався, потім, завдяки ініціативі Єрьоміної, він став по-справжньому міжнародним, європейським. Відбувалася плідна співпраця з колективами Польщі та США. Багато іноземних країн ставали, свого часу, учасниками Фестивалю. Навіть представники Монголії завітали до нас, це було символічно і результативно🏆.

ЗОЛОТИЙ СКЛАД «ЗОЛОТОЇ ОСЕНІ»
Ми створювали всі умови для того, щоб формувалось нове покоління українських журналістів, фотокорів та решти масмедіа. Можна годинами розповідати про конкурсний відбір, про нагороди. Невід’ємною частиною Фестивалю було телебачення. Приємно, що певні конкурсні етапи проходили на базі Славутицького телебачення. Очолював ці конкурси та майстер-класи з командою Славутича Олександр Демідов, теперішній керівник місцевого телебачення «Медіа дім», Заслужений журналіст України.

На кожен Фестиваль ми запрошували зірок, в нас були і Святослав Вакарчук, і група «На-На», та кого в нас тільки не було! Всіх не перелічити! Це були величезні насичені дні конкурсного відбору і мистецьких заходів. Три дні були дискотеки та концерти!

Хочу відмітити, що «Золота осінь Славутича» має свій гімн і вихованців, якими можна пишатися: Сергій Козловський (саме він написав нам гімн), вихованка «ЮН-ПРЕСу» – Соня Кошкіна, вихованець нашого дитячого телебачення – Григорій Жигалов, який сьогодні веде репортажі з Брюсселя, – це величезна гордість для нас!

НОВІ ЧАСИ – НОВІ ПРОЕКТИ
Ми увесь час слідкували, як розвивається демократія в Україні… Розуміючи, наскільки важливо прививати демократичні принципи з дитинства, ми додали ще одну складову до Фестивалю – Дитячу демократію. Це унікальна річ. Вчитись демократії, опановувати її, берегти, розвивати, розуміти, що вона дає саме ті права та свободи, саме ті можливості для кожного, як особистості, щоб робити своє життя щасливим. А буде щасливою людина – буде щаслива її родина, а відтак і Україна.

Класним проектом став проект «Як стати мером», де команди на конкурсній основі виконують домашні завдання і розповідають про свій регіон, як він розвивається, які проблеми є. Вони вчаться знаходити й вирішувати проблеми, приймати рішення. І в цьому Славутич завжди був прикладом. Я, як міський голова, завжди сприяв повноцінному проведенню всіх звершень молоді.

ЛІДЕРСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЛІДЕРА 
Час збігав з’явилися інші Фестивалі, але «Золота осінь Славутича» актуальна вже 26 років поспіль. Не можливо перелічити всіх імен журналістів, які відбулися завдяки нашому спільному проекту з «ЮН-ПРЕСом» і внеску самого «ЮН-ПРЕСу» та його лідера – пані Надії Іллюк ― особистості непересічної, сильної, щирої та професійної. Сьогодні нашим проєктом можна гордитися усією Україною.

На честь 30-літнього ювілею «ЮН-ПРЕСу» бажаю всім причетним, насамперед, здоров’я. Обов’язково мріяти про краще! 💖 Далі залишаться тільки зусилля кожного з нас, для того щоб все задумане здійснилося! Розуміти просту філософію ― від кожного залежить, яким буде його оточення: містечко, селище, компанія тощо. Бажаю, щоб нові випускники агентства ставали потужними рупорами українського народу і служили виключно йому! МНОГАЯ ЛІТА!!!
Щиро Ваш, Володимир Удовиченко.

Підготувала Dariya Bilokobylska,
кер-к гуртка «Юні репортери» ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ