• Нд. Бер 26th, 2023

НАШ ПРЕКРАСНИЙ КИЇВ ― З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

ВідРедактор

Тра 30, 2020

#30роківЮНПРЕС

Вітаємо переможців Відкритого фестивалю-конкурсу 
«Журналістське розслідування \ дослідження 
«КИЇВ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЖУРНАЛІСТИКИ!»

Древнє і вічно молоде місто, неповторне в своїй індивідуальності, Київ – унікальне історичне місце з багатою архітектурною та культурною спадщиною, яка має світове визнання. На київській землі народилося багато шедеврів людської думки, що увійшли до скарбниці вітчизняної й світової науки, літератури та мистецтва. 

Київ наперекір своєму поважному вікові залишається вічно молодим. Він завжди в русі й розвитку, впевнено дивиться в майбутнє! Місто, як і кожен живий організм, зберігає безліч таємниць, про які ми навіть не здогадуємося або просто не помічаємо їх. Кожна його вулиця, сквер, будинок, кожна галузь господарства чи подія з життя можуть розкрити свої таємниці, стати сторінками детективних, історичних, любовних книг, фільмів, теле- і радіопередач. 

Розкрити їх, привернути до них увагу – завдання молодих киян. Тому сучасне журналістське розслідування юних киян спрямоване, насамперед, на вивчення свого рідного міста, його проблем і невідомих сторінок, на вміння «читати» рідне місто, як відкриту книгу, переймаючись його болем і пишаючись його перемогами та досягненнями. 

У 2008 році в інформаційно-творчому агентстві «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва пройшов перший конкурс «Київ крізь призму журналістики» – КИЇВ – ЄВРОПЕЙСЬКЕ МІСТО – ОЧИМА МОЛОДІ!

Які тільки теми не досліджували молоді кияни! Ось лише деякі з них: «Київ читаючий», «Київ містичний», «Київ невизнаних талантів», «Малі річки Києва», «Совки – мій рідний район», «Арт-місто», «Київ у ритмі Пуст-фесту», «Хто вбиває річку Дніпро?», «Незвичайний ліфт», «Київ підземний», «Невідомі сторінки оборони Києва в 1941 р.», «Революція на граніті», «Слідами Лесі Українки», «Місце столичних підлітків у конфліктному світі», «Таємниці столичної підземки», «Де столичні підлітки можуть заробити гроші?», «Вулиця імені кіборга Броневицького», «Київ покинутих тварин», «Деіндустріалізація Києва», «Мурали Києва», «Довгобуди Києва», «Київ літературний», «Проблеми Андріївського узвозу», «Київ театральний», «Київ парковий» тощо.

Експертами досліджень молоді є відомі києвознавці, журналісти, історики, екологи, пошуковці, актори, військові – спеціалісти з різних галузей науки, культури та мистецтва..

Цьогорічний конкурс оцінювали: Антон Подлуцький – редактор видання «КиївVласть», Євген Куксін – журналіст-розслідувач телеканалу «1+1», Наталя Костилєва – історик, головний редактор журналу «Стіна», Олена Суворіна – історик, гід-києвознавець.

Отже, настав час назвати переможців ІІ-го етапу конкурсу «КИЇВ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЖУРНАЛІСТИКИ» 2020! 

🥇І місце 
– Осадча Марта, 
студентка Національного авіаційного університету ім. Сікорського за дослідження «Історична стилізація території парку «Кадетський гай»

– Мнішенко Ольга, 
студентка Оптико-механічного коледжу КНУ ім. Т. Шевченка за відеороботу «Моя Білогородка і мій Київ – не смітник!»

🥈ІІ місце
Редько Діана-Катерина, 
учениця Київського еколого-природничого ліцею №116, вихованка гуртка «Краєзнавча журналістика» ІТА «ЮН-ПРЕС» КПДЮ за дослідження «Еколого-сакральна стежка Лисої гори».

Коробко Катерина, студентка Національного авіаційного університету ім. Сікорського за дослідження «Київ астрономічний».

Величко Анастасія, вихованка Школи журналістики Подільського районного Будинку дитячої творчості за роботу «Світлицький на Виноградарі».

🥉ІІІ місце
Чернишова Марія, 
студентка Національного авіаційного університету ім. Сікорського за екскурсію-дослідження «Київ авіаційний».

Уткіна Ксенія, 
вихованка Школи журналістики Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» за роботу «Історичний код Вишгорода – моніторинг крізь століття».

Чекаємо на публікації робіт-переможців у професійних друкованих та інтернет-виданнях! 

Координатор фестивалю-конкурсу Natalya Plohotnyuk

Дивовижних міст на світі є багато:
Є Нью-Йорк, Афіни, давній Рим,
Є Венеція, Париж, і є Монако,
Та для нас завжди є Київ над усім!

Куполами людям сяє золотими,
Дзвін малиновий розносить над Дніпром,
Його кручі називаємо святими,
Вони знають і величність, і погром.

Скільки зайдів твою землю тупцювали,
Не злічити сили ворогів;
Твої вічнії святині руйнували
І своїх тобі приносили богів.

Але з попелу, немов казкова птаха,
Поставав наш Київ у своїй красі,
І летів як Фенікс над Русинним дахом,
І йому складали ми свої пісні.

Кияни, кияни, кияни,
Ви освячені Андріївським перстом,
Найчарівніші кияночки й кияни,
Володимира захищені хрестом 

(О. Вратарьов, переклад з російської ― Н. Плохотнюк)