• Пн. Чер 27th, 2022

У столичному Гідропарку проводжали зиму

ВідАдміністратор

Бер 2, 2020

На острові Долобецький  в Гідропарку відбувся традиційний весняний сімейний пікнік «Масляна», в якому взяли участь і юні журналісти Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.


Острів Долобецький в останній день зими перетворився на територію дитинства, розваг, народних традицій і туристських змагань.  Веселі пісні, розваги й  ігри, конкурси та квести, туристичні випробування та подолання смуги перешкод, а також святкування старовинних традицій Масляної та частування млинцями….  Діти й дорослі під час станційних ігор та вікторин мали можливість більше дізнатися про старовинні українські традиції зустрічі весни, а також скуштувати млинці та вареники й зробити яскраві знімки у етнофотозоні.  Діти вчилися самостійно розпалювати багаття, лазити по імпровізованих сходинках, орієнтуватися на місцевості та здійснювати геопошук за допомогою геолокації на гаджетах. А ще можна було навчитися стрільбі з лука та арбалета. Тут же, на галявині, працював інформаційний консультативний пункт щодо послуг для сімей м. Києва від спеціалістів мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва. Завершилося  свято за традицією спаленням опудала – «Марени-Чучеліни».

Директор Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ярослава Колобова зазначає:

– На сьогоднішній пікнік запрошено 100 сімей з 10 районів міста Києва. Це сім’ї, які потрапили у складні життєві обставини. Таким чином ми хочемо мотивувати сім’ї на спілкування, щоб не лише мама, а й тато проводив час з дітками. На природі проводити час дуже корисно. Ще на святі є представники скаутських організацій, серед яких — найстаріші організації столиці: «Відрада», «Мангуп», «Оріяна», «Плай» та інші.

– Вже 22 роки ми проводимо туристську Масляну. Наші гуртки пов’язані з виживанням у дикій природі та військових ситуаціях. Країну треба любити. А як її любити? По книжках чи лише розповідях неможливо. Її потрібно знати і бачити. Не вірю я, що можна бути патріотом, не бачивши Карпат, не бачивши Полісся, не знаючи народних традицій,  — запевняє Олександр Ілліч Воронков, завідувач кабінету туризму відділу туризму і краєзнавства Київського палацу дітей та юнацтва, який викладає пішохідний туризм вже понад 50 років. Він об’їздив і і пройшов пішки  Середню Азію і Кавказ, Північ і Далекий Схід, і, зрозуміло, всю Україну від Закарпаття до Харківщини.

Весняний сімейний пікнік  «Масляна» у Гідропарку організували  Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Київський Палац дітей та юнацтва, Київський міський осередок всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна Організація Скаутів України», Київський міський центр «Родинний дім», Українсько-турецький культурний центр «Сяйво».

Зима попрощалася з нами, відлетівши димом Марени.

Вероніка  Казачина, Наталя Плохотнюк

Фото: Валентина Мишина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *