• Нд. Жов 2nd, 2022

ЗАХИСТИМО ТВАРИН РАЗОМ!

ВідРедактор

Жов 2, 2020

4 жовтня в усьому світі відзначають Всесвітній день захисту тварин

Рішення відзначати цей день  було прийнято 4 жовтня 1931 року на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції .  Товариства захисту тварин багатьох країн світу заявили про готовність щороку організовувати масові заходи для захисту довкілля, підвищення активності в захисті тварин. Дата 4 жовтня була вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького священика, померлого 4-го жовтня 1226-го року, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами і проповідував птахам. В Україні  теж відзначають День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем.

Чомусь багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами. Однак очевидно одне – людина в переважній більшості випадків залишається чільною і домінуючьою істотою, а тварини як правило угнетаеми і ці відносини ніяк не можна назвати братніми.

Статистика невблаганна: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами.

Юні журналісти ІТА «ЮН-ПРЕС» щороку беруть участь у заходах,  присвячених Всесвітньому дню захисту тварин , відвідуючи притулки для покинутих тварин.

Запрошуємо всіх бажаючих разом зі своїми вихованцями, 3 жовтня, в суботу долучитися до акції в притулку для тварин «Котомісто». Зустріч об 11.00 в ІТА «ЮН-ПРЕС».

А ще пропонуємо вам розповісти про своїх домашніх  улюбленців або про конкретну роботу із захисту тварин. Можуть бути літературні або журналістські твори, фото, відео.